2018. 01. 27

Rejtélyes női betegség: erre hívja fel a figyelmet az endometriózis hete

Endometriózis – orvosi szaknyelven így ismert az a betegség, amelyről főként az utóbbi években esik több szó. Régebben is tudtak róla az orvosok – mondta Fülöp István, a TritonLife Róbert Magánkórház meddőségi részlegének vezető főorvosa, de mivel a diagnosztikai lehetőségek, az eljárások és a technikai fejlettség nem volt olyan fokon, mint ma, nehezen ismerték fel ezt a betegséget.

Március első hete világszerte – nálunk is – az endometriózis hete. A kezdeményezés célja, hogy egyre többen felismerjék és gyanakodjanak, ha endometriózisra utaló tüneteket észlelnek – páciensek és orvosok is -, és hogy ne váljon emiatt meddővé egyetlen szülőképes, gyermeket akaró nő se. Főorvosunk az MTI kérésére beszélt a betegségről és kezelési lehetőségeiről.