2023. 05. 25.

Nem szabad feladni - endometriózis gyógyulástörténet

6 év. Ennyi ideig tartott Zita tortúrája. Ennyi idő alatt megjárt 3 kórházat és számtalan orvossal konzultált, míg végül rátalált a TritonLife Róbert Magánkórházra, ahol nem csak kiderítették, mi áll a problémái hátterében, de ki is gyógyították belőle.

Fájdalmas mindennapok

A fiatal nő panaszai 6 évvel ezelőtt hasi fájdalmakkal kezdődtek, amire elsőként a kerületi kórházban keresett megoldást. Gasztroenterológiai vizsgálatokat végeztek rajta, IBS-re gyanakodtak és különböző diétákat szabtak meg neki. 5 év telt el így, megoldás nélkül.

„Állandóan, havi 2 héten át teljesen kripli voltam. Elviselhetetlenül rossz volt minden napom” - meséli. Olyannyira elviselhetetlenné vált a fájdalma, hogy egy napon lehette a munkát, és a legközelebb lévő kórházba sietett. Az ügyeletes orvos, dr. Herczeg Szabolcs megállapította, hogy petefészek cisztája van, és tele van a hasa szabadfolyadékkal. Zita  felkeresett egy másik kórházat is, ahol ugyanezt a diagnózist erősítették meg, azonban nem derült fény rá, hogy mi okozhatja a hasüregben lévő folyadékot és a fájdalmakat.

Rák?

„Egyik nap aztán leült velem szemben 10 ember, köztük egy belgyógyász meg egy gasztroenterológus, és azt mondták, hogy valószínűleg rákos daganatom van” - emlékszik vissza Zita. Végül a saját nőgyógyásza tanácsát fogadta meg, aki pihenést tanácsolt neki, amíg a víz le nem megy a hasából. A nőgyógyásza javasolta, hogy csak utána kezdjenek el a petefészek ciszta eltávolításáról beszélni. Ezen a ponton erősen kérdéses volt, hogy a petefészek mennyire menthető meg.

Zita és családja nyilán rengeteget keresett és olvasott az interneten. "A hosszas keresés közben találtunk rá Fülöp István doktor úrra és módszereire. Részletesen le volt írva a technika, amivel dolgozik, és ez tetszett meg igazán. Felkerestem és konzultáltam vele, ami után nagyon megnyugodtam. Kiderült, semmiféle rákos sejtről, semmiféle petefészek eltávolító műtétről nincsen szó, csak a cisztát fogja kivenni. Nagyon megnyugodtam, mikor kiderült, hogy ez nem rákos daganat, hanem az endometriózis, aminek hasonlóak a tünetei.”

A műtétre hamar sor kerülhetett, minden a lehető legjobban alakult. A műtét rendben lezajlott, és a pácienst is egyedül az altatás és a 8 hónapig tartó hormonkezelés viselte meg.

Az endometriózis műtét sikerét várandósság koronázta meg

„Mindenféle nehézség nélkül estem teherbe, olyannyira, hogy konkrétan nem is terveztük. Nagyon meglepődtem, mert nekem nagyon nagy félelmem volt, hogy teherbe tudok-e esni egyáltalán.”

Zita fia, Hugó Dél-Franciaországban született. Nagyon nagy baba volt, 4200 gramm, a mai napig vasgyúró maradt.  A szülés idejére, illetve ezt követően már nyomát sem látni Zita korábbi endometriózisának. Zita története tanulság arra, hogy akár nagyobb baj gyanúja esetén sem a pánik és a kapkodás a jó tanácsadó. Az endometriózis olykor bújkáló lehet, nem egyszerű felfedezni, de gyanú esetén érdemes tapasztaltabb, szabavatott segítséget kérni. Akár a teljes gyógyulás is elérhető.

„Én egy 6 éves tortúra után nagyon közel voltam hozzá, hogy feladom az egészet és kész, így fogom leélni az életemet, hogy mindennap lesz valami bajom. De nem szabad feladni, mert meggyógyultam én is, és végül teljes egész lett a családom" - összegi Zita.