2023. 11. 30.

Csak csodálkoztam, hogy van ilyen - szüléstörténet

A megfelelő szülészet kiválasztása nagyobb vajúdással járt, mint a szülés maga. Utóbbi esetében a legnagyobb támogatást kapta mind orvosoktól, mind szülésznőtől és nővérektől - írja köszönőlevelében páciensünk. Szüléstörténet.

Egészen sokáig gondolkoztam, hogy melyik kórházat válasszam gyermekem születéséhez. Bárhová mentem, sehol nem éreztem, hogy igen, ez az a hely. Egészen a 35. hétig húztam az időt, gondolván, majd csak megvilágosodok. Ekkor találtam rá a TritonLife Róbert Magánkórházra.

Nega Doktornőhöz jelentkeztem be, aki olyan szeretettel, kedvességgel fogadott, hogy azonnal eldőlt számomra, nála fog megszületni a babám. Minden kérdésemre válaszolt, nem sajnálta rám az idejét, energiáját.

Aztán eljött a nagy nap. Persze mikor, ha nem este? Telefonon beszóltunk, hogy helyzet van, és indulunk Dunaújvárosból. Mire beértünk minden készen várt. A szülésznő jött elém, Kecskés Ildikó mosolyogva, kedvesen fogadott, pontosan tudta, mikor érkezek, ki vagyok, pedig csak egyszer találkoztunk egy ctg vizsgálaton. Olyan nyugalom áradt belőle, hogy minden félelmem elmúlt. Igaz, hogy második gyermekem, de így is nagyon fontos volt a támogatása. Végig ott volt mellettem, minden kérdésre válaszolt, nem tudtam olyat kérni, amit ne teljesített volna, még ha tudta is hogy csak túlizgulom.

Az aneszteziológos doktornő nevére nem emlékszem sajnos, de neki is örök hálával tartozok. Nem az örtént, hogy beadta az epit és annyi, utána sem ment el mellőlem, mosolygott, biztatott.

Mindenki az éjszaka közepén engem ugált körbe, senki nem volt fáradt, nyűgös, csak az érdekelte őket, hogy nekem jó legyen. Legalábbis én így éreztem.

Nega Doktornő is ott volt velem, folyamatosan tájékoztatott, hogy mi fog történni velem. Pillanatok alatt megszületett a kisbabám.

Aztán a gyermekorvos mindent részletesen elmagyarázott, és második szülésem után is tudtam új, jó tanácsokat adni a nővérkék is.

Mielőtt haza jöttünk volna, a doktornő is, a szülésznő is elbúcsúzott tőlünk. Úgy meghatódtam, hogy kicsordult a könny a szememből. Csak csodálkoztam, hogy van ilyen ma Magyarországon. Most is elérzékenyülten írom ezeket, ha visszagondolok arra a pár napra. Szeretném nagyon megköszönni mindekinek, hogy ilyen szuperek voltak. Köszönöm, köszönöm, köszönöm!

Üdvözlettel,
egy boldog és elégedett anyuka