2023. 10. 25.

Gyermekvállalás petefészeciszta után - gyógyulástörténet

Mindig azt gondoljuk, vagy talán csak reménykedünk benne, hogy velünk semmi rossz nem történhet. Mikor bekövetkezik a baj, akkor is nyugtatgatjuk magunkat, hogy biztos csak valami tévedés ez az egész. „Nem-nem, az én világom nem omolhat most össze.” A Szlovákiában élő Anasztázia is ezekkel a gondolatokkal vágott neki az évnek. A szokásos éves rákszűrésen és nőgyógyászati kontrollvizsgálaton volt, amikor az élete 180 fokos fordulatot vett.

„Közölte velem az orvos, hogy az egyik petefészkemben lát egy cisztát, valószínű emiatt nem sikerül majd teherbe esnem természetes úton, de ha mégis akkor is a terhesség sok komplikációval járhat” - meséli. Azonban a kitartó, fiatal nő a beletörődés helyett határozott volt abban, hogy kezébe veszi sorsát. Így talált rá a TritonLife Róbert Magánkórházra.

Gyermekvállalás petefészeciszta után?

„Már az út elején azt éreztem, jó helyen vagyok. Fülöp István doktorhoz kértem időpontot, amit azóta sem bánok. Az első vizsgálat alkalmával megállapította, hogy valóban lát egy cisztát a petefészkemen, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem lehet majd kisbabánk. Már ezzel a mondattal egy óriási kő esett le a szívemről. Mérhetetlen kedvességgel arra biztatott, hogy nyugodjak meg, együtt meg fogjuk oldani.”

A vizsgálatok még párszor megismétlődtek, hogy a ciszta viselkedését megfigyelje, kiismerje az orvos. A kontroll vizsgálatok során tisztán látszott, hogy a ciszta növekedésnek indult, és az eltávolító műtétre szükség van. Így egy nyári napon Anasztázia, messze a családjától, egyedül és mégsem egyedül, Fülöp doktorral és csapatával vágott bele a műtétbe.

„Félelemmel vágtam bele az operációba, hisz addig még csak kórházban sem voltam, nemhogy műtéten, de egyértelmű volt számomra, hogy jó kezekben vagyok. Ha azokra a napokra gondolok, még ma is összeszorul a szívem. Nagyon hálás vagyok mindenkinek a kórházban. Semmilyen kellemetlen, vagy rossz érzést nem hagyott bennem az ott eltöltött 4 nap, pedig egyedül voltam, a családomtól távol. Csupán a párom látogatott meg, mégis a nővérektől és orvosoktól azt az odafigyelést, törődést és kedvességet kaptam meg, mint a családtagjaimtól itthon” - emlékszik vissza Anasztázia.

Új ellenfél

A műtét során az is kiderült, hogy az ellenfél, akivel szemben állnak, az endometriózis. Újabb feladvány, melyet azonban Anasztázia és orvosa, riadalom helyett higgadtsággal, megoldandó feladatként kezelt.  Mivel a babatervezés ekkor még nem került szóba Anasztáziáéknál, megbeszélték, hogy gyógyszert kell szednie a ciszták újbóli kialakulásának megakadályozása miatt, és félévente vissza kell jönnie kontroll vizsgálatokra. Következő évben azonban a férjével együtt úgy érezték, hogy most már minden adott ahhoz, hogy a családjuk teljessé váljon, és vállaljanak egy kisbabát.

„Soha nem fogom elfelejteni, hogy Fülöp doktor az utolsó kontroll alkalmával így búcsúzott tőlem: remélem, legközelebb már várandósan érkezik! És ez történt. Amikor megcsináltam az első terhességi tesztet, nem hittem a szememnek, az járt a fejemben, hogy még csak pár hónapja próbálkozunk és máris sikerült, így még jó párat (kb. 8-at) csináltam, mire elhittem, hogy az eredmény valóban pozitív” - meséli páciensünk.

Ez a történet maga a karácsonyi csoda. Pár nappal szenteste előtt derült ki, hogy a boldog és megnyugodott pár babát vár, így az egész családnak ez az örömteli hír volt a legnagyobb ajándék a fa alatt. Azonban teljes bizonyosságot akartak kapni a kis csodáról. „A következő gondolatom az volt, hogy irány Budapest és Fülöp doktor. Így is történt. Mikor a doktor úr azt mondta, gratulál, ahogy látja, minden a legnagyobb rendben, csak ekkor hittem el igazán, hogy valóban minden rendben.

A boldogság is csőstül jön

A történet itt azonban közel sem ér véget. Úgy tartják, csőstül jön a baj, de mint kiderült, a boldogság is. Anasztázia neve is megjelent nyertesként Facebook posztunk felett. A Főnix Kastélyszanatórium és Egészséghotel jóvoltából a nyereményük egy kétéjszakás, háromnapos kikapcsolódás volt Nógrádgárdonyban, amire nyáron kerítettek sort.

„Nem szeretem és nem is szoktam a közösségi oldalakon a megosztós játékokba bekapcsolódni, de mivel a kórház már többször bizonyított, úgy voltam vele, ha nem is én nyerek, biztosan megbízható oldalt osztok meg" - emlékszik vissza Anasztázia, aki rengeteg szép emléket őriz erről a három napról. Legszívesebben a nagy sétákra gondol vissza, amit a kastély parkjában, a férjével és a „helyes kis pocakjával” tettek meg.

Kerek egész

Az augusztusban megszületett Nina, anyukája elmondása szerint egy földre szállt angyal. A boldog kismama hangsúlyozta, hogy ennél boldogabbak már nem is lehetnének. Anasztázia története egy diagnózissal indult kanyargós útnak tűnhet – benne vizsgálatokkal, műtéttel, ezeknek köszönhetően egy időben elcsípett újabb diagnózissal, kezeléssel –, Anasztázia számára azonban – mint fogalmaz – egy kerek egész, boldog történet. A biztonság és a gondoskodás, a bajban megélt remény és megoldás, az új kezdetek története.